שיקום הפה

 

מה זה שיקום פה?

 
שיקום הפה הוא תחום מומחיות ברפואת שיניים, העוסק בשחזור שיניים במטרה לשפר תפקוד ואסתטיקה ברמה הטיפולית הגבוהה ביותר. פעולות השיקום באות לידי ביטוי גם בטיפולים פשוטים (סתימות, כתרים הלבנת שיניים ועוד) וגם בטיפולים מורכבים הכוללים: השלמת חסר שיניים נרחב, טיפול בשחיקת שיניים, טיפול בבעיות סגר מסובכות וטיפול בהפרעות תפקודיות בפרקי הלסת באמצעות גשרים, תותבות, השתלות ועוד.
 

מיהו המומחה לשיקום הפה?

 
בארץ ישנם 9 תחומי התמחות ברפואת שיניים: שיקום פה, כירורגיית פה ולסת, יישור שיניים, טיפולי שורש, טיפולי חניכיים ועוד. רופאי שיניים יכולים לבחור להתמחות באחד מתחומים אלה, ולהפוך למומחים בתחום שבחרו. זאת בדומה לעולם הרפואה בכללותו, שגם בו קיימים מומחים בענפים שונים ומגוונים: עיניים, אורתופדיה, קרדיולוגיה, גינקולוגיה, עור וכיוצא באלה.

המומחה לשיקום הפה הוכשר כרופא שיניים כללי, משמע השלים 6 שנות לימודים. לאחר מכן המשיך להתמחות של 4 שנים נוספות בתחום שיקום הפה במסגרת אקדמאית. בסיום ההתמחות עמד בדרישות הקבועות בחוק לקבלת תעודת מומחה לשיקום הפה מטעם משרד הבריאות.
 

על מה אמון המומחה לשיקום הפה?

 
המומחה לשיקום הפה הוא הסמכות המקצועית המובילה את הטיפול הדנטלי, היות ובמהלך התמחותו הוא עובר הכשרה גם בתחומי התמחות נוספים ברפואת שיניים כמו מחלות חניכיים, יישור שיניים ועוד. למעשה, הוא משמש כאדריכל של הטיפול הדנטלי, כאשר תוכנית הטיפול מצריכה התערבות של מומחים מתחומים נוספים (למשל יישור שיניים, טיפולי שורש ועוד). המומחה לשיקום הפה ינחה את כלל הגורמים, במטרה להגיע לשיקום הסופי המיטבי והאופטימלי.
 

מה ייחודו של המומחה לשיקום הפה?

 
הייחוד בא לידי ביטוי ביכולת אבחון, בתכנון הטיפול ובביצועו באיכות הגבוהה ביותר, תוך שימת דגש על נוחות תפקוד ואסתטיקה אופטימליים. מומלץ לקבל חוות דעת של מומחה לשיקום פה לפני כל טיפול דנטלי מורכב, לרבות שיקום על-גבי שתלים. במקרים רבים חוות דעת של מומחה מוזילה את עלויות הטיפול. כמו כן, מומחה לשיקום פה מחויב למצוינות ומקפיד להתעדכן תמיד בתחום התמחותו והמקצועות הנלווים.
 
במרפאתו של ד"ר הילטון קנגיסר תקבלו טיפולים משקמים ברמה הגבוהה ביותר.
חייגו 072-3270614 לתיאום תור במרפאה.
 
שיקום הפה – ד''ר הילטון קנגיסר